Domácí průmyslové ceny za duben pravděpodobně klesnou o 1 % y/y. Také německé ceny v průmyslu půjdou nejspíše dolů. Čeká nás klidný den.
Včerejšek byl zprávy chudší. Finální statistika CPI z EMU za duben ukázala na meziroční růst o 2,2 % a v meziměsíčním vyjádření šly ceny nahoru o 0,6 %. Obě čísla byla jen potvrzením předchozích odhadů a také nutno dodat, že se jedná o stejné výsledky jako v březnu. Z druhé strany Atlantiku nepřišla jediná zpráva s potenciálem zasáhnout do obchodování. Zajímavá byla data z Číny. Tamní maloobchodní tržby za duben zklamaly, když Číňané utráceli jen o 5,1 % více než loni. Trhy počítaly s vyšším růstem. Nezaměstnanost se mírně snížila na 5,1 %, ale dílčí statistika o nezaměstnanosti mladých chybí. V této oblasti se na Čínu valí velký problém v podobě až 20% nezaměstnanosti.
Domácí koruna vstupuje do úterní seance na podobných hodnotách jako včera. Vůči euru se drží mírně pod hladinou 24,90 EURCZK. Vůči dolaru si připsala mírné zisky a dnes otevírá v blízkosti 22,12 USDCZK. Podobně je na tom i eurodolar, který dnes otevírá evropské obchodování na 1,125 EURUSD. Zlotý mírně posílil, když ze včerejších ranních hodnot kolem 5,82 PLNCZK dnes startuje na 5,86 PLNCZK.
Dnešek bude nejspíš klidný. Dnes ráno čekáme výsledek českých i německých průmyslových cen za duben. Jak v meziměsíčním, tak v meziročním srovnání počítáme s mírným zlevněním na úrovni záporné nuly. V ČR je možné, že průmyslové ceny půjdou dolů o více než 1 % y/y. Setkání ministrů financí a guvernérů centrálních bank zemí G7 zůstane, z pohledu kurzů, nejspíše bez povšimnutí. Z ne příliš frekventovaných trhů dorazí dánské HDP a kanadská inflace.
Vzhledem k absenci zpráv „prvního řádu“ se koruna bude dnes pravděpodobně obchodovat velmi klidně v blízkosti 24,90 EURCZK a v širším pásmu kolem 22,10 USDCZK. V případě zlotého je možné, že bude pokračovat v návratu blíže k 5,90 PLNCZK.